HİDROLİK KALDIRICILAR

Hidrolik kaldırıcı traktörün arka kısmında, diferansiyel üzerine monte edilmiş bir gövde, iki adet kaldırma kolu, ana mil, krank kolu, piston kolu, silindir, piston ve kontrol valfinden meydana gelen bir kaldırma sistemidir. Ekipman üç nokta askı sistemi yardımıyla hidrolik kaldırıcının kollarına bağlanır ve kumanda kolları vasıtasıyla istenen pozisyona kalması veya inmesi sağlanır.

Kontrol Opsiyonları:

Pozisyon Kontrol:
Operatör bu kola açısal hareketler verdiğinde bu hareket kontrol valfine iletilir ve kontrol valfi ya silindire yağ göndererek kolların kalkmasını ya da silindirdeki yağı boşaltarak inmesini sağlar. Kollar toplam hareket alanı içerisinde her konumda durdurulabilir. Sürüm derinliğinin ayarlanmasında da bu koldan yararlanılmaktadır.

Güç Kontrol (Hassasiyet) :
Sürüm esnasında sert bölgelerde veya engellerde traktörün zorlanarak stop etmemesi için otomatik olarak sürüm derinliğini değiştiren sistemdir.

Karma Kontrol:
Karma kontrol sayesinde daha düzgün ve sabit derinlikte bir sürüm elde edilir.

Otolift:
Otolift mekanizması, bir ekipmanı, kumanda kollarının ayarını değiştirmeden tamamen yukarı kaldırmaya yarayan bir sistemdir. Sürüm esnasında yapılan ayarın bozulmadan sürüme devam edilmesine olanak tanır.

Döküman İçin Tıklayınız